Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4 - Specjalna

Treść

Szkoła Branżowa I Stopnia Nr 4 - Specjalna

W szkole prowadzona jest edukacja młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
w wybranym zawodzie. Nauka trwa 3 lata.
 

KUCHARZ 
Uczeń zdobywa umiejętności z zakresu techniki  i technologii sporządzania potraw, obsługi maszyn 
i urządzeń stosowanych w produkcji gastronomicznej. Nauka trwa 3 lata.
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie kucharz powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych związanych z przechowywaniem żywności, sporządzaniem potraw i napojów, wykonywaniem czynności związanych z ekspedycją potraw i napojów.

 

 

CUKIERNIK 
Uczeń zdobywa umiejętności z zakresu technologii produkcji ciast, tortów, drobnych wyrobów cukierniczych oraz umiejętności zdobienia i dekoracji tych wyrobów. Nauka trwa 3 lata.
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie cukiernik powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych związanych z obsługiwaniem maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji wyrobów cukierniczych, sporządzaniem półproduktów i gotowych wyrobów cukierniczych oraz ich dekorowaniem.

 

PRACOWNIK POMOCNICZY STOLARZA 
Uczeń zdobywa umiejętności w zakresie meblarstwa i stolarstwa budowlanego oraz umiejętności z zakresu ręcznej i mechanicznej obróbki drewna, wykonywania stolarki budowlanej i wyrobów meblarskich. Nauka trwa 3 lata.
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie stolarz powinien być przygotowany do wykonywania: wyrobów
z drewna i tworzyw drzewnych, prac związanych z obsługą oraz konserwacją maszyn i urządzeń stosowanych w stolarstwie oraz napraw, renowacji i konserwacji wyrobów stolarskich.

 

MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE​
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: montowania systemów suchej zabudowy, wykonywania robót malarskich, tapeciarskich, posadzkarskich,  wykonywania robót okładzinowych. Nauka trwa 3 lata.

Branżowa Szkoła może kształcić także na kierunkach: krawiec, stolarz, murarz-tynkarz. 

 

134058