Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Wycieczka do Krakowa

Treść

Wycieczka do Krakowa

28 września 2022 r. młodzież z powiatu nowosądeckiego pojechała na wycieczkę do krakowskiego ZOO.
Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Podczas wyjazdu była piękna pogoda, a młodzieży dopisywały dobre humory.
Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci młodzieży. Za największą atrakcję uczniowie uznali możliwość karmienia zwierzaków w mini zoo, którym pod nadzorem opiekunów podawały określone porcje jedzenia. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją.
Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Podczas czasu wolnego młodzież mogła kupić sobie pamiątki. Pobyt w ZOO dostarczył wszystkim wiele wrażeń i  radości. Wróciliśmy do domów bogatsi o nowe doświadczenia.

134058