Przejdź do treści
Baner 2024
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu

Wydarzenia

Przejdź do Menu Techniczne

Menu

Innowacja pedagogiczna „PoznAI i sprawdzAI”

Treść

Innowacja pedagogiczna „PoznAI i sprawdzAI” realizowana w terminie od kwietnia do czerwca 2025 zakładała wykorzystanie aplikacji sztucznej inteligencji.

W ramach innowacji odbywały się zajęcia rozwijające umiejętności przyszłości (kreatywność, współpraca, krytyczne myślenie) z SI jako moderatorem zadań i refleksji. Uczniowie oddziałów IA i IB oraz uczeń nauczania indywidualnego 3C Branżowej Szkoły I Stopnia nr 4 – Specjalnej korzystali z quizów w kahoot.it, platformy instaling.pl, chatbpt.com, gemini.google.com, canva.com. Natomiast uczniowie wybranych oddziałów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy wykonywali interaktywne ćwiczenia, gry planszowe oraz pomoce dydaktyczne stworzonych przez sztuczną inteligencję. Wykazali się kreatywnością w swoich słowach
i zobaczyli, jak przekształcają się one w zachwycające obrazy, które opowiadają historię. Zamieniali tekst w obraz za pomocą darmowej aplikacji do generowania obrazów sztucznej inteligencji w serwisie canva.com i używali ich, aby stworzyć unikalną ilustrację, która była podpowiedzią do wykonania określonej pracy plastycznej.

W ramach innowacji w czerwcu, przeprowadzono dwa konkursy. Pierwszy z nich to „Mistrz tabliczki mnożenia”. Mistrzem tabliczki mnożenia została Gabriela B. z klasy IA.

Drugim konkursem, który został zorganizowany to konkurs z języka polskiego o w zakresie poznanego i wyćwiczonego słownictwa „Mistrz słownictwa”:

  1. miejsce: Arina O., kl. IA
  2. miejsce: Gabriela B., kl. IA
  3. miejsce: Piotr J., kl. III C NI

Wyróżnienie:

  1. Klaudia K., kl. IA
  2. Julia F., kl. IB
  3. Sylwester D., kl. IA

Uczniowie, którzy uplasowali się na stopniach podium, zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi oraz otrzymali dyplomy.

 

Natomiast uczniowie SSPP brali udział w następujących konkursach plastycznych:

1. „W rytmie pór roku”, Edycja 2025 „Letnie, górskie 3 „Z” – zmienność, zauroczenie, zdobycie”, organizowanym przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, w którym uczeń Kamil K. z klasy II Pp A otrzymał wyróżnienie.

2. „Podróż w czasie”, organizowanym przez Zespół Szkół nr 5 – Specjalnych w ramach Dnia Sztuki Sądeckich Dni Godności, w którym pięciu uczniów otrzymało wyróżnienie: Wojciech P. z klasy I PpD, Kamil K., Mateusz S., Jakub T. z klasy II Pp A oraz Konrad K. klasy III Pp A.

3. „Ocalić matkę Ziemię”, organizowanym przez Stowarzyszenie Virtus brali udział uczniowie: Wojciech P. z klasy I PpD oraz Kamil K., Mateusz S., Jakub T. z klasy II Pp A.

4. Stworzyli plakaty: „Ochrona Ziemi”, „Bezpieczne wakacje”.

 

Autor: E.M.

221285