BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Internet służy do komunikacji, nauki, rozrywki i pracy. Korzystanie z Internetu ma swoje nieocenione zalety, ale nie jest wolne od zagrożeń. Każdy ruch w Internecie zostawia ślad! Nikt w sieci nie jest anonimowy. W poniższej prezentacji multimedialnej pt. „Zagrożenia w Internecie” przedstawione są niebezpieczeństwa jakie czyhają w sieci na młodzież i nie tylko.

Ulotka dla uczniów i rodziców zawiera porady dotyczące cyberbezpieczeństwa. Przedstawione są w niej informacje o Dniu Bezpiecznego Internetu, zasady bezpiecznego Internetu, a także zjawisko hejtu i sposoby reagowania na niego.

Kompendium „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online” przygotowane przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (NASK Państwowy Instytut Badawczy i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) ma na celu usystematyzowanie najnowszej wiedzy dotyczącej aktywności dzieci i młodzieży w Internecie. Zawiera diagnozę zjawisk społecznych zachodzących w sieci, analizę sytuacji ryzykownych, ze szczególnym uwzględnieniem ich przyczyn i sposobów zapobiegania zagrożeniom oraz dostanie bogatą gamę wskazówek profilaktycznych i edukacyjnych.

 

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami poniżej. 

Załączniki

DBI2020_baner_750x300[1].png
DBI2020_plakat_2[1].jpg
450x259[1].jpg
kompendium_dla_rodzicow_i_profesjonalistow[1].pdf
ulotka_dbi_2020[1].pdf
zagrozenia_w_internecie[1].pptx
Sposób_zabezpieczenia_komputera[1].pdf